DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Stránka věnovaná traktorům na klíček

KOVAP NÁCHOD

image

Založeno: rok 1991

Sídlo: Nový Hrádek, Semily

Výrobky: plechové hračky, cedule, reklamní předměty

Web: www.Kovap.cz

Kontakt: Tel. +420 491 478 141, e-mail: kovap@kovap.cz

Info:

Družstvo Kovap vniklo v roce 1991 po rozpadu KDN. Nejprve pokračovalo s výrobou legendárních Zetorů na klíček. Po několika letech došlo k rozšíření výroby traktorů i celé řady příslušenství k traktorům. Výrobní družstvo Kovap také začalo s výrobou plechových autíček, silničních válců, jeřábů, plechových cedulí a mnoho dalších výrobků z plechu. Model traktoru Zetor 25 byl vícekrát inovován, nežli získal dnešní podobu. Bylo vyrobeno i několik prototypů jako např. traktor se žací lištou po boku, traktor s předním nakladačem atd. Dnes se vyrábí traktor Zetor 25 ve dvou barevných provedeních.


Kovap I.

 

Tento traktor byl téměř stejný jako od družstva KDN. Došlo pouze ke změně předního nápisu na masce a byly malinko pozměněny barvy. Už zde nebylo napsáno KDN, ale značka KOVAP. Těchto traktorů nebylo vyrobeno mnoho.

Kovap II.

image image  

   

Traktor zůstal stejný jako předešlý typ, změnil se pouze nápis na masce. Místo značky Kovap zde byla značka traktoru Zetor, která zůstala do dnes. Tyto traktory se začaly vyrábět kolem roku 1993.

Kovap II.

 -není foto-

Další inovace tohoto traktoru vč. příslušenství byla již rozsáhlejší. Došlo k velké změně barev ovšem kola zůstala stále zelená.

Kovap III.

Tyto traktory byly až na pár detailů stejné jako následující typ. Jediné co z předešlých typů zůstalo byly plastové doplňky (řadicí páka, volant) a maska bez zářezů. Nad závěsem nebylo logo Kovap.

Kovap IV.

 

Tento traktor už byl téměř identický jako poslední typ. Lišil se pouze v drobných detailech, maska stále neměla zářezy a nad závěs přibylo logo Kovap.

Kovap V.

image image image image image 

 image image image image image image image 

image image image image image image image

   

Tyto traktory byly poslední inovované od této firmy. Změnily se pouze detaily. Plastové volanty a řadicí páky byly vyměněny za kovové a maska byla se zářezi. Dnes jsou volně k dostání v hračkářství. V nabídce jsou dvě barevná provedení. Červené a zelené traktory s plastovými koly jsou nejvíce rozšířené. Další dvě provedení jsou téměř stejná jako předchozí, jsou ale vyráběna se žlutými plechovými koly a valníkem s nástavbou. Tyto traktory jsou určeny převážně do zahraničí. Několik stovek kusů bylo vyrobeno i s šedými a černými plastovými a plechovými koly.

Foto: www.kovap.cz, vlastní archiv, www.sinjoor.nl